Planetaryum Sistemleri ile Teknoloji inanılmaz derecede hızlı bir şekilde gelişiyor ve bu gelişimi hepimiz yakından takip edebiliyoruz. Neredeyse geçmiş süreçlerde inanılmayacak yetenekler, bugün ortaya çıktı ve insanlara hayrete düşürüyor. Gerek bilimsel altyapıya sahip konular gerekse de renkli görsel oluşturan çözümlerle birlikte, popüler bilim merkezleri gerçekten insanların uğrak yeri haline gelmiştir. Dijital olarak gerçekten mükemmel bir görüntü bütünlüğü yaratmış olan gökevi sistemleri, insanların doğru ve güvenilir tercihlerini gerçekten en iyi şekilde temsil etmiş ve göstermiştir. İnsanların bu gibi konularda hayal gücünü zorlayan görüntü kabiliyetine bakış açısı, gerçekten büyük önem taşımıştır.

Mevcut kubbenin 360 derece görüntü avantajı sağlaması, adeta insanların kendini bu ortamda hissetmesine yardımcı olmaktadır. Kimi zaman gök cisimleri kimi zamanda doğru bir akvaryum görüntüsü ile beraber, özellikle pek çok kişinin burada katılımcı olmaktan keyif alacağı bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Gökevi sistemleri son derece güzel ve bilinçli bir dijital teknoloji karşılığıdır. Bilimsel olarak yapılan çalışmaların pek çoğunu, almış, işlemiş ve bugünkü işlevsel haline getirmiş sistem, görüntü olarak da son derece eğlenceli ve etkili bir çözüm yaratmış durumundadır.

Planetaryum Etkinliği Nedir?

Böylesine kalburüstü hizmetler boyutunda, gerçekten gelişmiş teknolojinin bugün insanları getirdiği noktaya çok iyi bakmak gerekiyor. Günümüzün bilim merkezi olarak karşımıza çıkmış olan gökevi, gerçekten gelişmiş ve insanların yaşam standartlarını adeta özetleyen bir kalite farkı ortaya koymuştur. Özellikle de son dönemler içerisinde bu etkinlik ile beraber hem bilgi hazinesi doluyor. Hem de insanlar daha renkli görüntülerle birlikte mutlu oluyor. Gökevi sistemleri konusunda çok önemli yatırımlar, bugün kısa vadede karşılığını vermiş durumdadır. Çok etkileyici ve hemen herkesin tecrübe etmesi gereken konuda, gerçekten heyecanlandıran ve hayrete düşüren görüntüler burada karşımıza çıkmak durumundadır. Gökevi etkinliği nedir dediğimizde, özellikle bu gelişmiş sistemden istifade eden insanların bu konuyu görmesi ve bu soruyu cevaplaması çok daha iyi olacaktır.

Sanal yolculuk yapma modeli olarak karşımıza çıkan bu muazzam sistem, kimi zaman su içerisinde kimi zaman uzayda veya farklı bir ortamda hissetmeniz için size kolaylık sağlamak durumundadır. Güneş sisteminin ve uzayın detaylı bilgilerini görüntülü olarak deneyimlemek gerçekten müthiş bir heyecan yaratmaktadır. Bu heyecanı daha üst düzeyde yorumlamak ve betimlemek, özellikle katılımcı olarak mevcut bulunduğunuz ortamda sizi heyecanlandıracak ve çok iyi sonuçlar ortaya koyacaktır. Bilimsel çalışmaların iyi bir noktaya geldiği bu süreçlerde, özellikle de gelişim hedefe koymuş uygulamalarla birlikte, bunu göstermiş olan bu teknolojilerden istifade etmek çok önemli olacaktır.

Planetaryum Fiyatları

Esasen edinmiş olduğunuz tecrübe ve karşınıza çıkan fırsatlar düşünüldüğü zaman, buradaki fiyatların makul olduğunu belirtmek gerekmektedir. Son derece güzel hazırlanmış olan gökevi sistemleri elbette ki belli bir masrafı ve çabayı hak etmek durumundadır. Özellikle de unutulmaz bir deneyim ve tecrübe konusunda, eşsiz seçenekler noktasında bu göz kamaştırıcı alternatifler size çok büyük yardım sağlayacaktır. Son derece deneyimli ve donanımı çalışmaları ile birlikte, özellikle gökevi fiyatları konusunda hiç tereddüt etmeden buradaki avantajlı seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Pek çok kişinin beğenerek tercih etmiş olduğu seçenek ve avantajlar, yüksek standartlı görüntü ve bilimi anlama konusunda çok iyi bir fırsat yaratmaktadır.

Planetaryumlar, gökbilim başta olmak üzere çeşitli bilimsel konuların görsel uygulamalar yardımıyla genel izleyicilere anlatıldığı popüler bilim merkezleridir.

Yakın zamanda yaygınlaşan dijital planetaryumlar, gökyüzünü gerçekçi bir şekilde yansıtmanın yanı sıra uçuş canlandırmaları yapabilmekte, izleyiciyi çepeçevre saran yüksek kaliteli 360 derece filmler gösterebilmektedir. Bu sayede çağdaş planetaryumlarda dış Güneş Sistemi’nden okyanusların derinliklerine farklı ortamlara sanal yolculuk yapmak, gök adalardan, su moleküllerine çok farklı ölçeklerdeki sistemlerin davranışını izlemek mümkündür.

Planetaryumda kubbeyi 360 derece kaplayan görüntüler, izleyiciye olayları yakından izleme, bir bakıma yaşayarak öğrenme şansı verir. Bu fırsat iyi değerlendirildiğinde gökyüzündeki hareketler anlatılırken fizik ve matematikten, gök cisimlerinin yapıları anlatılırken jeoloji konularından bahsedilebilir.

Planetaryum ortamının eğitsel becerisi, planetaryumları ziyaret eden 7-8 yaşlarındaki çocuklardan alınan geri bildirimlerle kanıtlanmıştır. Örneğin aynı anda Dünya’nın kendi ekseni etrafında ve Güneş çevresinde yaptığı hareketler gösterildiğinde, küçük çocuklar bu karmaşık çift hareketi doğru olarak anlamışlardır.

Bizde LTM Teknoloji olarak astronomi bilimini ülkemizde ve komşu ülkelerimizde yaygınlaştırmak, farklı teknolojileri eğitim alanında kullanarak ülke insanlarının ve küçük yaştaki çocukların; Dünya’mızın da içinde bulunduğu evrenin yapısının öğretilmesi ve insanların astronomi bilimi konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilmesi için bu alanda çalışmalar yapmaktayız.

Firmamız planetaryum sistemlerinde anahtar teslim proje bilinci içerisinde çalışarak, kubbe, digital projeksiyon, ses sistemi ve led sistemi dışında çelik konstrüksiyon, akustik ve mekanik-havalandırma sistemleri konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.