Günümüzün hızla gelişen teknoloji dünyasında, okullar ve üniversiteler, sınıf içi ve dışı yüksek performanslı teknolojiye olan talebi karşılamak durumunda kalmıştır. Ya da Teknoloji’nin sunduğu çözümleri ile öğretmenler ve profesörler için kullanımı kolay araçlar parmaklarınızın ucunda. Dokunmatik ekrana bir kez dokunarak video ve ses yayını yapabilir, bir dokümanı görüntüler, bir ders verir ya da daha sonra uzaktan öğrencilere dağıtılabilecek bir dersi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Crestron ,AV Otomasyon sistemleri ile bir bina içinde veya kampüsteki yüzlerce odayı anlık olarak izlemekte, kontrol ve komuta etmektedir. Mevcut altyapıdan faydalanarak uzaktan yönetim yetenekleri, sorun giderme teknolojisine harcanan süreyi kısaltarak öğrencilerinizin sınıfta zamanlarını tam olarak kullanabilmelerini sağlar. Ya da Teknoloji, eğitimcilerinizin ve çalışanlarınızın, sorunsuz çalışan, verimli ve sürdürülebilir teknolojilerle yüksek kaliteli bir öğrenme deneyimi sağlamaya çalışmaktadır.

Kampüsler sadece derslik ve konferans salonlarından ibaret değildir. Öğrenci Yurtları, kütüphaneler, Yemekhaneler ve Spor Salonları, Laboratuvar ve Atölyeler , öğrencilerin grup projeleri üzerinde çalıştıkları, projelerini tamamladıkları ve dersleri tartıştığı genişletilmiş sınıflar haline gelmiştir. Crestron teknolojisi ile öğrenciler, en sevdikleri içeceklerini yudumlarken, kablosuz olarak bilgi paylaşarak ve yerel bir ekranda araştırmalarını sunarak canlı veya kayıtlı dersleri izleyebilirler. Enstitünüz, yeni bir etkinlik hakkında bilgi almak veya tüm kampüste önemli bilgileri yayınlamak için bu ekranları da kullanabilir.

Sunum Sistemleri

Kablolu veya kablosuz bir sunum görüntülemek, giriş kaynağı seçmek kadar kolaydır. Crestron, kaynağı ekrana bağlamak için sunum cihazına sadece bir kablo veya kablosuz bağlantı gerektiren son teknoloji kullanır.

Görüntü Sistemleri

Crestron, kampüs içinde video kaynakları ve ekranlar üzerinde tam kontrol sağlar. 4K UHD çözünürlük ve yüksek çözünürlüklü video akışı sunan Crestron, kullanıcı dostu bir kontrol arayüzü ile dinamik video sistemleri sunar. Crestron, her ihtiyaca uygun, kullanıma hazır, modüler video konferans çözümleri sunar.

Bina Yönetim Sistemi – BMS

Crestron Enterprise Management System ile yönetim, izleme ve kontrol merkezileştirmek kolaydır. Uzaktan sorun giderme sistemleri ile kullanımı kolay bir platformda enerji verimliliği için ışıkları ,iklimlendirmeyi ,projeksiyon cihazlarını ve daha fazlasını yönetebilirsiniz.

Audio

Crestron ses sistemleri, basit kaynak kontrolü ve dağıtımı özelliklerine sahiptir. Yüksek çözünürlüklü ses ve yüksek hassasiyetli hoparlörler, herhangi bir sınıfta, dershanede ve ortak alanlarda sağlam bir ses deneyimi sunar.

Room Management – Sınıf ve Toplantı Salonu Yönetim Sistemleri

Özel olarak tasarlanmış Dokunmatik Ekranlarla sınıf ve toplantı salonu rezervasyon kampüsünüz genelinde mümkün hale getirilebilmektedir. Özel bir toplantıya rezervasyon yapın, erken sona eren bir dersi takvimden kaldırın ve dokunmatik ekranın kullanıcı dostu arayüzünden tekrar eden bir haftalık programdaki çalışma saatleri ayarlayın.

Eğitim Sınıfları , Amfiler gibi eğitim alanlarınızda kullanışlı, düşük maliyetli, enerji verimliliği sağlayan bir teknolojiyle donatılmış akıllı sınıfa yükselten LTM TEKNOLOJİ ; eğitim akışınızı hızlandırmak ve kurumunuz genelinde üretkenliği artırmak için tasarlanmış esnek ve akıllı sınıf çözümleri için sürdürülebilir, güvenilir teknolojiler kullanır. Kablosuz sunum sistemleri, Akıllı Tahta, Tepegöz gibi sistemlerden, ses ve görüntü kaynaklarının dağıtımına, odadaki ışık ve ısı ihtiyacına göre otomatik Dim yapabilen aydınlatma ve iklimlendirme kontrolüne kadar LTM TEKNOLOJİ, bir akıllı sınıf içindeki veya bir Üniversite ve Kolejler içindeki her oda için bir çözüm sunar. Dinamik sistemler ve sezgisel kontroller, teknolojilerinizi tek bir akıllı, güvenilir platformda merkezi olarak izleme ve yönetme yeteneği sağlar. Çevrenizi daha yönetilebilir bir hale dönüştürün ve çalışanlarınızı Ses Görüntü ve otomasyon teknolojisi ile daha akıllı ve daha verimli çalışacak şekilde güçlendirin. Üniversite ve Kolejlerin başlıca kullanım alanlarından biri olan Akıllı Sınıflar da eğitim veren öğretim üyeleri, Öğretim görevlileri, Eğitimciler ve Öğrencilerin; Aydınlatma, Isıtma projeksiyon cihazı, Akıllı tahta, tepegöz ve diğer tüm kaynaklarını verimli kullanmalarını sağlayan , sahip olduğu sınırsız senaryo ve opsiyonlarla zaman tasarrufu ve konfor sunan Profesyonel Ses, Görüntü ve otomasyon (AV Otomasyon ) sistemlerinin işin uzmanı LTM TEKNOLOJİ ile çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Toplantı Salonları, Konferans Salonları gibi alanlarda profesyonel sistemlerin ayrı ayrı kontrol edilmesi her zaman için büyük bir sorun teşkil etmektedir .Teknik adam istihdamı, cihazların stabil bir şekilde çalışabilmesi için gerek ve yeter şart olmaktadır. Tüm bu sorunların çözümü tek bir senaryo ile sistemlerin istendiği anda hazır hale getirilebilmesi ile , kullanımı kolay ve verimli hale getirmektedir.

LTM TEKNOLOJİ olarak, Hizmet kapsamımızda müşteri ziyaretleri, sistem tasarımları, projelendirme, fiyatlandırma, uygulama ve bakım hizmetleri veriyoruz.

Akıllı Sınıflarda Uygulanan Çözümlerimiz;

• Aydınlatma, Perde, Panjur Kontrol ve kumanda sistemleri​
• Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri​
• Video Wall, Totem ve Bilgilendirme Ekranları,​
• Eğitim Bilgilendirme Ekran ve Yazılım Çözümleri​
• Ses ve Görüntü Kontrol ve Dağıtımı​
• Projeksiyon Görüntü Sistemleri
• Akıllı Tahta, Kablolu ve Kablosuz Sunum Sistemleri​
• Profesyonel Ses ,Işık ve Görüntü Sistemleri
• Enerji verimliliği ve yönetimi sağlayan Işık, varlık ve hareket sensörleri
• Sınıf ve Amfi alanlarındaki cihazların ve kullanım istatistiklerinin analiz ve raporlamaları